Kniha míří do tisku

06.06.2024

Vydání knihy je jako běžet maraton a my jsme skoro v cíli. V červenci si budete moci Souhvězdí slona přečíst.

Máme hotovo

Máme hotovou obálku (tu budu ještě chvíli tajit), prošli jsme si redakčními úpravami a několika kolečky korektur, knihu jsem během pár posledních týdnů přečetl nejmíň čtyřikrát, odeslal jsem své připomínky k sazbě, vybrali jsme barvu lacetky, text odešel do tisku. Tříletý proces psaní, betačtení, úprav, oslovování nakladatelů a konečné přípravy textu k tisku tak máme za sebou. A ten pocit je neskutečný. Vidět už téměř hotový text, mít možnost se podívat na návrh obálky, číst si myšlenky postav, kterým člověk vdechl život…

Už v červenci si knihu budete moci přečíst. V průběhu procesu jsme nabrali drobné zpoždění, bylo to však potřeba. Někdy je holt lepší na věci nespěchat a dát jim tolik času, kolik si zaslouží. A já věřím, že se vám kniha bude líbit. Jakmile vyjde, opět vám to dám vědět. Budete si ji moci koupit na stránkách nakladatele Togga, v distribuční síti Kosmas a na dalších e-shopech, kde jste zvyklí knihy kupovat. Pokud chcete podepsanou knihu ode mne, můžeme se domluvit na osobním předání v Brně a po domluvě také jinde.

Napište mi a velmi rád se s vámi domluvím.

Křest bude

Každá práce se musí také náležitě oslavit, červencové vydání knihy však koliduje s obdobím plánovaných dovolených. Proto až jakmile se všichni vrátíme z letních dovolených, děti budou ve škole a my zase zasedneme za pracovními stoly, můžeme společně knihu pokřtít a popřát jí úspěch. Jelikož bydlím a pracuji v Brně, uskuteční se uvedení knihy tady.

13. září 2024 se na vás budu těšit v Brně v Místogalerii na Skleněné louce. Doposud jsem neměl moc času plánovat konkrétní detaily programu, určitě to ale bude fajn večer. Těšit se můžete minimálně na mě, nějaké ty bublinky a především hodně povídání o slonech. Více informací bude na mých webových stránkách a sociálních sítích. Již jsem vytvořil událost na FB, pokud tedy víte, že se zúčastníte, dejte mi to vědět - buď na FB, zprávou na IG, odpovědí na mail či komentářem pod příspěvkem - jakkoli.

Pokud byste měli nějaké nápady na program, chcete během křtu něco říct, chcete nám něco zahrát na svůj oblíbený hudební nástroj či byste rádi křest moderovali, za všechny nápady budu rád.

Chystám se na autorská čtení

Ve volných chvílích jsem se začal domlouvat s knihovnami a organizátory literárních festivalů, kde bych rád knihu čtenářům představil. Zatím se mi podařilo potvrdit tyto termíny:

  • 8. října 2024 v Rýmařově

  • 11. a 12. října 2024 v Havlíčkově Brodě

  • 24. října v Olomouci

Pokud v tu dobu budete v kterémkoli z daných měst, moc rád se s vámi na autorském čtení uvidím. Mezitím určitě přibydou další. A pokud chcete autorské čtení uspořádat ve vašem městě či máte tip na dobrý prostor, ozvěte se mi.

Díky!

Závěrem moc díky všem, kteří jste mi s knihou pomohli. Prostor bude určitě ještě na křtu, ale rád bych vám po tomto několikaměsíčním maratonu řekl, že přestože to nebylo jednoduché, díky vaší pomoci a podpoře to bylo snazší. Bez vás bych to nezvládl. Takže díky, všem. Mám vás rád!

Díky za vaši podporu a těším se na vaši zpětnou vazbu, až si knihu přečtete!

Ivo