Napínavý příběh z blízké budoucnosti odehrávající se o Vánocích v oblasti Sudet. Budou ale svátky šťastné i v době, kdy se vynořující démoni z minulosti setkají s chudobou místního kraje? 

Přicházejí Vánoce a sníh pokrývá malé sudetské město v česko-polském příhraničí. Lidé se připravují na další svátky v kruhu svých nejbližších. Ale jako by i štiplavý pach kouře ve vzduchu naznačoval, že letos je cosi jinak. Do města z Německa přijíždí Julia rozprášit popel své babičky vyhnané z pohraničí po válce. Její setkání s Tomášem utíkajícím před svou jinakostí bude pro oba osudné. Stejně jako jejich střet s knězem, který si na přípravě Vánoc dal náležitě záležet. Příběh přináší pohled do (možné) blízké budoucnosti, kde se stejně jako před desítkami let vytyčují zóny, kam mají někteří vstup zakázán. Vypráví o útěku člověka před sebou samotným a démonech skrytých pod bílým sněhem.

Kniha je k dostání jak přímo u nakladatele na webu Pointa.cz (ideální pro osobní odběr v Praze), tak u většiny známých knihkupců.

O knize


V pátek 25. února jsme se sešli v Kabaretu Špaček při příležitosti křtu knihy Vykořenění. Večerem nás provázela Šárka Oplatková, hudební doprovod zajistil David Dudek a pohodovou atmosféru, dobré jídlo a pití pak zajistil kolektiv kabaretu.

Kniha začala vznikat na přelomu roku 2018 a 2019. Aniž bych chtěl prozradit detaily příběhu, níže naleznete některé z hlavních myšlenek a okolností, které mne k jejímu napsání dovedly.