Crowdfunding

Archiv informací o crowdfundingu knihy Vykořenění - od začátku crowdfundingu až po vydání.

"Kniha Vykořenění není jen napínavým příběhem s kriminální zápletkou, dokreslený tíživou zimní atmosférou odlehlého města. Přináší také velmi citlivý vhled do sociální problematiky regionu, zpustošeného všemi režimy, které se přes něj v pohnuté historii posledního století přehnaly, a do psychologie lidí s touto krajinou spojených. Lidí, kteří...

Od konce crowdfundingové kampaně už uběhly dva měsíce a jsme tak téměř v půlce času, který spolu s kolegy máme na přípravu finální podoby textu. A dnes se můžu podělit o skvělou novinu. Včera jsem předal finální podobu zredigovaného textu sazečce k vysázení!

Dnes začíná poslední týden předprodeje a i když není vybráno ještě 100 % částky, je to pro mě neskutečné. Necelých 80 % - necelých 80.000 Kč (konkrétně zajímavých 79.799) je nádherné číslo. Věřím, že za těch osm zbývajících dní se podaří zbytek financí bez problému vybrat.

Máme za sebou prvních pět dní předprodeje a bylo to něco neskutečného! Vybralo se už víc než 40 % financí, které jsou k vydání knihy potřeba. Úžasné! Udělalo mi to obrovskou radost. Podpory si cením a o to víc se budu snažit, aby se finance vybraly a kniha opravdu vyšla.

V posledních dnech jsem si upřímně trochu oddechl, jelikož grafiku i naprostou většinu textů a dokumentů pro předprodej máme připravené. Sbíral jsem tak síly po prodělané nemoci, abych byl na další měsíc plný sil a společně jsme knihu úspěšně provedli předprodejem.

Po dlouhém procesu hledání, vybírání, opravování a hlasování jsme dospěli k finální podobě obálky. Obálka zachycuje zasněžený les v horách a krásně se doplňuje s příběhem, který se v horském prostředí uprostřed zimy odehrává. Krásně si hraje také s názvem knihy a svou ponurou a melancholickou atmosférou dává najevo celkovou náladu příběhu.

Už proběhl první předvýběr obálky. Z přibližně dvacítky návrhů jsem vybral dva, které se mi ke knize obecně nejvíc hodí. Názory blízkých a kamarádů mi moc nepomohly - každému se líbilo něco jiného a co pohořelo u jednoho, bylo favoritem druhého. Nakonec je to tak určitě na autorovi, kdo musí rozhodnout, jak kniha jako taková bude vypadat. A pro...

Předprodej se rychle blíží. Ač mi to připadá neskutečné, od začátku nás dělí míň jak měsíc. A čím blíže je, tím více ve stresu musí každý autor být, je to logické. Otázky jako "Připravil jsem dost cen?" nebo "Budou ty ceny pro někoho vůbec zajímavé", případně "A co když si tu knížku vůbec nikdo nekoupí?" se člověku honí v hlavě,...

Rozhovor o knize v Rýmařovském horizontu

Rozhovor vznikl před začátkem crowdfundingu knihy.