Souhvězdí slona

Původní český román o hvězdné obloze, morálních dilematech, blankytné modři mořské hladiny a africké savaně s majestátními slony.

Hvězdy souhvězdí Persea pohasínají a nikdo neví proč. Životy lidí přesto pokračují v nezměněném rytmu. Obyčejní lidé pracují, milují se, snaží se zajistit sobě a svým blízkým co nejlepší život, cestují a objevují svět. Filip se svou ženou Helenou a dětmi vyráží z Ostravy na Zanzibar, a užívají si tak zasloužené dovolené, pohledu na nespoutanou africkou přírodu a divoká zvířata. Influencerka Klára již za svou kariéru viděla téměř celý svět a přinesla svědectví o kráse přírody a jejím zániku. Novinář Štěpán si myslí, že v ospalé atmosféře lokálního zpravodajství nikdy nenarazí na velkou investigativní kauzu. Afričan Kafil sní svůj sen o zajištěném životě pro ženu a děti, jež si zaslouží neprožít ho v chudobě.

Spolu s ostatními hrdiny příběhu se snaží dosáhnout svého snu o štěstí. Jak daleko jsou však ochotni pro splnění svých přání zajít? A je to, o co usilují, skutečné naplnění?


Blog

Vydání knihy je jako běžet maraton a my jsme skoro v cíli. V červenci si budete moci Souhvězdí slona přečíst.

Přestože jsem k umělé inteligenci dost skeptický, chtěl jsem vědět, pro co se tolik lidí nadchlo. Proto jsem nechal umělou inteligenci vytvořit obálku mé nové knihy. A docela to ujde.

Rád bych všem sdělil šťastnou zprávu, že jsme se s nakladatelem Dušanem Neumahrem z nakladatelství Togga dohodli na vydání mé druhé knihy. Již na jaře či v brzkém létě 2024 tak budeme v rukou držet Souhvězdí slona, na kterém jsem poslední dva roky pracoval. Díky pomoci přátel a blízkých, kteří mi k textu poskytli množství rad, ale také díky mně...