Obálka je na světě

19.04.2021

Po dlouhém procesu hledání, vybírání, opravování a hlasování jsme dospěli k finální podobě obálky. Obálka zachycuje zasněžený les v horách a krásně se doplňuje s příběhem, který se v horském prostředí uprostřed zimy odehrává. Krásně si hraje také s názvem knihy a svou ponurou a melancholickou atmosférou dává najevo celkovou náladu příběhu.

Pro mě osobně jsou výjevy zimy, hor a zasněžených lesů uklidňující. I doma máme na stěnách fotky podobných výjevů přírody, proto jsem se rozhodl, že moje budoucí kniha bude mít takto nádhernou obálku.

Začátek příběhu v knize s sebou přináší první sníh zimy. Julia jede z Německa rozsypat popel své babičky do dalekého kraje, ze kterého byli její předci vyhnání po konci druhé světové války. Tomáš v prvním sněhu běží se svým psem, aby na vrcholku nedalekého kopce narazil na skupinu lidí, kteří mají generálku akce, kterou připravují na blížící se Vánoce. Tadeusz bere příchod sněhu jako znamení, že dělá správnou věc a že ho Bůh povzbuzuje v práci, kterou si pro tyto vánoční svátky připravil.

První sníh všem symbolizuje naději. Co s sebou ale přinese obleva, která přijde hned po Vánocích?