Rozhovor v Městské knihovně v Praze

11.03.2023

Poprvé jsem se vydal mluvit o své první knize do hlavního města. Na pozvání Františka Baďury, Jakuba Pavlovského a především Jakuba Santariuse z Městské knihovny v Praze jsem měl možnost vystoupit v nádherném prostoru pobočky na Smíchově. Všem moc děkuji za uspořádání povedené akce.

Foto: Městská knihovna v Praze

Jakub Santarius z Městské knihovny v Praze přišel s nápadem pořádat v knihovně pravidelné večery nad LGBT+ literaturou a já jsem měl tu čest být jejich prvním hostem. S nápadem uspořádat tento večer právě se mnou přišel František Baďura, se kterým jsem se seznámil díky jeho projektu Odnaproti.cz. František poté oslovil Jakuba Pavlovského, tvůrce podcastu Záložka, který souhlasil s tím nás celým večerem provázet. Výběr to byl zdařilý, Jakub mne nešetřil, bavili jsme se o negativních i pozitivních reakcích na mou knihu, zabrousili jsme do osobních témat vyrůstání na malém městě v Sudetech a prostor klást dotazy dostali samozřejmě také čtenáři. František přečetl několik ukázek z knihy, což byla má první zkušenost s mým předčítaným textem a jsem za to Františkovi vděčný.

Akce to byla povedená a příjemná, zaplnily se téměř všechny židle a dotazů z řad návštěvníků bylo mnoho. Rád jsem se seznámil s pražskými čtenáři mé knihy a velmi rád se do Prahy podívám znovu, snad už s mou druhou knihou, jejíž text je téměř dopsaný.

Foto: David V.